Pismo w sprawie "Zakopianki"

Klub Jedność Tatrzańska                                                                                                
34-500 Zakopane
ul. Chramcówki 15

                                                                                                                                                      Zakopane, dnia 30 stycznia 2015 r.


                                                                                                                                     Sz.P.

   Maria Wasiak  - Minister Infrastruktury i Rozwoju

                                                                                                         ul. Wspólna 2/4, 00-926 Warszawa
OŚWIADCZENIE

Klubu Radnych Powiatowych Jedności Tatrzańskiej

 

Klub radnych Jedność Tatrzańska w Radzie Powiatu Tatrzańskiego  z wielkim zaniepokojeniem przyjmuje informację, iż w projekcie Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 brak jest zabezpieczenia środków na realizację tzw. „węzła tatrzańskiego” w Poroninie oraz została ograniczona realizacja tzw. „zakopianki” czyli drogi S7 tylko do odcinka Lubień – Rabka Zdrój. Zaniechanie dalszych prac projektowych i wykonawczych na „węźle tatrzańskim” oraz na odcinku Rabka Zdrój – Nowy Targ jest bardzo niepokojącym sygnałem dla mieszkańców, całej branży turystycznej i przyjeżdżających na Podhale turystów.

„Węzeł tatrzański” w Poroninie jest sprawą priorytetową w zakresie usprawnienia ruchu samochodowego i kolejowego zarówno w wymiarze lokalnym, jak i regionalnym. Z kolei odcinek Lubień – Rabka Zdrój już jest w części zrealizowany i jego dokończenie poprzez doprowadzenie do Nowego Targu znacznie poprawiłoby bezpieczeństwo ruchu i płynność dojazdu do miejscowości wypoczynkowych subregionu. Od lat realizowany jest przez samorządy program modernizacyjny dróg, który zakłada ruch rozproszony promienisty, ale jednak konieczne jest doprowadzenie głównego ciągu „zakopianki” do Nowego Targu a następnie do innych miejscowości w Powiecie Tatrzańskim. Wnioskujemy więc o ponowne wnikliwe przeanalizowanie PBDK tak, by rozwiązanie „węzła tatrzańskiego” w Poroninie zostało wdrożone, oraz by „zakopianka” na odcinku Lubień – Nowy Targ w całości została zrealizowana. Wyrażamy przekonanie, że „węzeł tatrzański” w Poroninie, upłynni ruch i zapewni bezpieczeństwo dojazdu do Zakopanego, wpisując się w całość inwestycji.

 

                                                                                                                Przewodniczący Klubu Jedności Tatrzańskiej

                                                                                                                               mgr inż. Andrzej Skupień 

                                                           

Szanowni Państwo! Komitet Wyborczy Wyborców „Jedność Tatrzańska” wyraża serdeczne podziękowanie wszystkim mieszkańcom powiatu tatrzańskiego za udział w wyborach samorządowych.

Nasi kandydaci na wójtów gmin: Stanisław Łukaszczyk  - Bukowina Tatrzańska, Bohdań Pitoń – Kościelisko oraz Bronisław Stoch – Poronin – uzyskali pełne zaufanie wyborcze w I turze wyborów,  mandaty uzyskało również 30 radnych gminnych. Do rady powiatu Jedność Tatrzańska wprowadziła 6 następujących radnych: Andrzej Gąsienica Makowski, Andrzej Skupień, Edward Tybor, Józef Szwab, Janusz Pawlikowski, Paweł Para.

Tegoroczne wybory były kolejnym ważnym, trudnym doświadczeniem dla rozwoju samorządności w Polsce. Otrzymane znaczące poparcie dla społecznego, niepartyjnego ugrupowania jakim jest Jedność Tatrzańska to dla Nas wyróżnienie i zobowiązanie do dalszej służby dla dobra ludzi i tatrzańskiej ziemi. Zapewniamy, że naszym doświadczeniem i wiedzą będziemy nadal - na miarę możliwości - do Waszej dyspozycji.

Wszystkim wybranym z innych komitetów wyborczych, którzy uzyskali mandaty i podejmują nowe funkcje życzymy, by ich służba budowała silny, przyjazny tatrzański dom.

Dziękujemy wszystkim Naszym kandydatom i osobom  Nas wspierających w tej trudnej kampanii wyborczej za ich zaangażowanie, dobre słowo i głos.

Szczęść Boże ludziom gór!

 

                                               Edward Tybor – Pełnomocnik KWW „Jedność Tatrzańska”

                                            Koordynatorzy: Andrzej Gąsienica Makowski, Andrzej Skupień, 

                                                              Wojciech Styrczula, Andrzej Buńda

Tradycja to nasza godność i siła !

Wspólnie zmieniajmy nasz region, pamiętając jednak o naszej tradycji. Tak można podsumować ostatnie tygodnie kiedy „Jedność Tatrzańska” prezentowała swój program i plany na najbliższe lata. I co najważniejsze są to konkretne plany i projekty, które już wkrótce mogą stać się rzeczywistością. Przebudowa skrzyżowania na zakopiance w Poroninie, budowa ścieżek rekreacyjnych na terenach zielonych przy górskich potokach, dalsza rozbudowa Promenady Tatrzańskiej i tak potrzebna Zakopanemu budowa hali widowiskowej. Ale w ostatnim dniu kampanii wyborczej – przypomniano również, że najważniejszą wartością jest tradycja, która jest godnością i siłą naszego regionu.

Mamy Niepodległą ! 
O Panie !
W promieniach dnia
blasku nocy
kapia łzy
radości i żalu ...
Splecione jak ręce
do modlitwy
proszą o szczęście
dla Niepodległej ... !

AGM
Powiat tatrzański najzdrowszym powiatem w Polsce !

W dniu 6 listopada 2014 roku pani Klara Klinger – redaktor Dziennika Gazeta Prawna poinformowała telefonicznie , że Powiat Tatrzański zdobył I miejsce w rankingu najzdrowszych powiatów w Polsce. W I edycji rankingu uczestniczyło 80 powiatów.
W rankingu oceniany był:
- Potencjał Powiatu w zakresie liczby szpitali,  łóżek, poradni specjalistycznych , aptek, personelu medycznego, wyposażenia w sprzęt medyczny,
- Stan zdrowia mieszkańców w tym m. In. liczba urodzeń oraz umieralność z powodu chorób cywilizacyjnych,
-Dostępność do świadczeń zdrowotnych w tym czas oczekiwania na badania diagnostyczne o raz wizyty u specjalistów.

W jedności siła i wygrana walka o Węzeł Tatrzański w Poroninie

  Bardzo często w ostatnich tygodniach podkreślamy, że „w jedności siła”. I nie jest to slogan, a przypomnienie, że ważne sprawy i zadania można realizować tylko wtedy, gdy działa się właśnie wspólnie. To właśnie dzięki wspólnym staraniom realna stała się najważniejsza od kilkudziesięciu lat inwestycja na podhalańskim odcinku zakopianki. Węzeł Tatrzański często nazywany jest Węzłem Goryjskim, bo skrzyżowanie którego nazwa dotyczy jest wyjątkowo trudne.

 

 

APEL O RZECZOWY DIALOG

     My, przedstawiciele Komitetu Wyborczego Wyborców „Jedność Tatrzańska”, kandydaci na radnych, wójtów i Burmistrza, w trosce o styl i jakość kampanii wyborczej prowadzonej na terenie Powiatu Tatrzańskiego oraz mając na uwadze interes wszystkich mieszkańców, apelujemy o przestrzeganie norm uczciwej konkurencji, a także dochowanie wierności elementarnym regułom rzetelnej debaty. Przypominamy, ze wszystkim kandydującym przyświecać  winien nadrzędny cel – praca dla dobra całej społeczności bez oglądania się na partykularne  interesy. Przestrzegamy przed negatywnymi skutkami takich działań. Dlatego też zwracamy się do wszystkich komitetów wyborczych o rzeczową debatę o bolączkach, jak również o szansach, przed którymi wspólnie stajemy.

Zbiórka pieniężna

  Podczas konwencji wyborczej Komitetu Wyborczego Wyborców „Jedność Tatrzańska” , została przeprowadzona zbiórka pieniężna na rzecz strażaka Staszka z OSP Bukowina Tatrzańska , który podczas akcji uległ wypadkowi.

Konwencja wyborcza

    W dniu 3 listopada o godzinie 17.00 w zakopiańskim hotelu Crocus odbyła się Konwencja Wyborcza KWW Jedność Tatrzańska. „Silni jednością” to jedno z haseł, które w obecnej kampanii wyborczej nabiera wyjątkowego znaczenia. I właśnie tak można określać kandydatów, którzy w najbliższych wyborach samorządowych wystartują jako „Jedność Tatrzańska. Są wśród nich osoby bardzo doświadczone, jeśli chodzi o pracę w samorządzie, ale i ludzie młodzi, którzy dopiero teraz zdecydowali się, aby poddać się ocenie wyborców i jeśli będzie taka ich wola – pracować na rzecz lokalnej społeczności. Są i ludzie z ogromnym doświadczeniem i wiedzą, ale którzy do tej pory nie uczestniczyli w tworzeniu samorządu. Ta różnorodność w jedności zapewnia, że to silna i mądra ekipa idealna na trudne czasy w których żyjemy.

PAMIĘTAĆ - to znaczy powracać.


    W życiu człowieka są dni pełne radości i szczęścia. Ale też są dni pełne zadumy i smutku. Takimi są pierwsze dni listopada – Wszystkich Świętych i Dzień Zadusznych. Idziemy wtedy na cmentarze, zapalamy świece, znicze, kładziemy kwiaty, ale też tęsknimy - wspominamy bliskich i znajomych. 

Jarosław Gowin lider „Polski Razem” pod Tatrami.

   Jarosław Gowin kiedyś jeden z liderów PO i minister sprawiedliwości, obecnie założyciel „Polski Razem” w Zakopanem. Podczas wizyty oczywiście nie zabrakło czasu na relaks – spaceru Krupówkami czy przejażdżki góralską dorożką. Ale był i czas na poważniejsze sprawy – m.in. dyskusję na temat kontrowersji wokół prywatyzacji Polskich Kolei Linowych. W kwestii natomiast najbliższych wyborów samorządowych Jarosław Gowin podkreślał, że przyjechał, aby osobiście poprzeć Jana Gąsienicę-Walczaka kandydata na burmistrza Zakopanego.

„Jedność Tatrzańska” o zagospodarowaniu Gubałówki.

   Za nami kolejna już konferencja prasowa „Jedności Tatrzańskiej” pod Gubałówką. I nie bez powodu to właśnie tutaj zorganizowano spotkanie z dziennikarzami. Przedstawiony bowiem projekt dotyczy rewolucyjnych zmian tej części Zakopanego. Koncepcja ta dotyczy placu pod Gubałówką, który obecnie stoi tak naprawdę niezagospodarowany.

Góralskie rękawice z owczej wełny – nowy symbol Podhala.

    W minioną niedzielę w Sanktuarium Ludźmierskim odbyła się Msza Święta dziękczynna za udany tegoroczny sezon pasterki w Tatrach. Oprócz baców z całego Podhala obecny byli również na uroczystościach: Andrzej Gąsienica-Makowski starosta tatrzański, Andrzej Skupień wicestarosta tatrzański i jednocześnie prezes Związku Podhalan oraz Krzysztof Król-Łęgowski dyrektor Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury, który w poniedziałek pod zakopiańską Gubałówką zaprezentował wzór nowego produktu regionalnego związanego właśnie z pasterstwem, oscypkiem i całym regionem – rękawicami z owczej wełny.

Samorząd Województwa Małopolskiego podsumowuje ostatnie lata.

   We wtorek 21 października br. w siedzibie zakopiańskiego Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza odbyło się spotkanie podsumowujące ostatnie lata, jeśli chodzi o pracę Sejmiku Województwa Małopolskiego, jak  i to, co udało się w tym czasie osiągnąć tak w całym regionie

Tatrzańska Promenada doczeka się kontynuacji.

   Kiedy kilka tygodni temu oficjalnie oddano do użytku zakopiańską estakadę, już było widać, że przygotowana na jednej z nitek spacerowa promenada będzie cieszyć się wśród mieszkańców i turystów sporą popularnością.

KWW „Jedność Tatrzańska” posadziła symbolicznego buka koło Pomnika Tytusa Chałubińskiego.

   Jak podkreślali uczestnicy spotkania, chcą w ten sposób wszystkim na Podhalu przekazać dobrą wiadomość, że „Siła w jedności, a zgoda buduje!”.

Szarotka - „tatrzańskie godło” jedności – biało-czerwone

 

   Szarotka, po góralsku „kocie łapki” – to piękny tatrzański kwiat, trudno dostępny, będący pod ścisłą ochroną. Jest ona od 12 lat symbolem „Jedności Tatrzańskiej”. Szarotka rośnie wysoko, w niedostępnych skalnych miejscach, ma swój niepowtarzalny urok, co wielokrotnie opisywali poeci i pisarze.

Energetyczny Buk - „Król regli”

   Buk budzi w człowieku pogodę ducha, uwalnia od różnych lęków, daje pewność siebie. Drzewo to radzi sobie w trudnych warunkach , zapuszcza w glebę głęboko swe korzenie.

Stosując pliki cookie (tzw. ciasteczka), staramy się zapewnić komfort korzystania z naszego serwisu, polegający na uwzględnieniu zapamiętanych
preferencji użytkownika co do przeglądanych treści i na spersonalizowaniu wyglądu witryny. Przechodząc "dalej" akceptują Państwo otrzymywanie
plików cookie z naszego serwisu. Ustawienie to mogą Państwo zmienić w narzędziach przeglądarki.


1999-2018 © MATinternet Zakopane | Powered by MATcms